Rolety na wymiar – to prostsze niż sądzisz

Rolety na wymiar są nie tylko znacznie trwalsze od gotowych przesłon okiennych, ale i dopasowane do indywidualnych potrzeb domowników. Ich montaż zajmie ci góra kilkanaście minut i to bez pomocy jakiegokolwiek fachowca.

na wymiar

Fotografia zgodnie z licencją CC BY 2.0 | Autor fotografii: mendhak

Nie martw się, z roletami na wymiar poradzisz sobie sam

margines

Gdybyśmy mieli odpowiedzieć na pytanie, w czym rolety na wymiar są lepsze od typowych gotowców, wskazalibyśmy na przynajmniej kilka argumentów, a w tym m.in. na wysoką trwałość, łatwość montażu i ponadprzeciętne walory estetyczne.

Dlaczego akurat rolety na wymiar?

margines

1. Rolety na wymiar są proste w montażu, a pomiar okna to góra 2-3 minuty

Jeśli do tej pory nie zdecydowałeś się na zakup rolet na wymiar w obawie, że popełnisz błąd przy pomiarze lub nie będziesz w stanie sam ich zamontować na ramie okna lub ścianie, spieszymy z wyjaśnieniami.

Po pierwsze, samemu pomiarowi poświęcisz góra 5 minut uwagi. Dobre sklepy dysponują bowiem gotowymi instrukcjami, z których dowiesz się, jak powinieneś zmierzyć przestrzeń okienną, aby gotowa roleta gwarantowała 100-procentowe zaciemnienie wnętrza. Do tego wystarczy ci zwykła miara budowlana o długości 2-3 metrów.

Po drugie – montaż rolet na wymiar nie wymaga od ciebie żadnych ponadprzeciętnych umiejętności i to niezależnie od wybranej metody. Musisz wiedzieć, że zdecydowaną większość przesłon okiennych kupisz w zestawie do montażu bezinwazyjnego, więc wiercenie w ścianie okazuje się zbędne. W zestawie z roletą dostajesz albo uchwyty mocujące, albo listwy z mocnym klejem.

Instalacja rolety na ścianie lub suficie to góra 20-40 minut, z kolei jeśli zdecydujesz się na system bezinwazyjny, wystarczy, że zarezerwujesz 5-10 minut i gotowe.

2. Rolety na wymiar to rozwiązania dedykowane – trwalsze i dostosowane do potrzeb

margines

Musisz wiedzieć, że rolety na wymiar są przesłonami dedykowanymi do konkretnych pomieszczeń, więc możesz je dopasować zgodnie z oczekiwaniami domowników. Wybieraj spośród różnych wariantów kolorystycznych, systemów zwijania i montażu, tkanin itd.

Rolety projektowana na wymiar znacznie lepiej prezentują się na oknie i są przy tym bardziej funkcjonalne. Co do zasady – wykorzystuje się do nich materiały o podwyższonej trwałości, więc bez obaw o uszkodzenia mechaniczne i płowienie materiału po kilku miesiącach od zakupu.

Z kolei gotowce są nierzadko przesłonami drugiej kategorii importowanymi z rynków azjatyckich, które nie spełniają ani kryteriów funkcjonalnych, ani tym bardziej estetycznych – o trwałości nie wspominając.

Warto przeczytać także:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.