Jak zamontować rolety?

Kupiłeś rolety i co, leżą w przedpokoju jeszcze w kartonie, bo nie ma kto ich powiesić? Spokojnie, zgłoś się o pomoc do specjalisty lub po prostu weź sprawę w swoje ręce.

Rodzaje montażu rolet

Zarówno żaluzje, jak i rolety możemy zamontować w dwojaki sposób:

  • inwazyjne,
  • bezinwazyjnie.

Inwazyjny montaż rolety polega najczęściej do przykręceniu rolety do ramy okna lub sufitu (na przykład w przypadku verticali lub rolet na całe okna).

Metoda bezinwazyjna to pewność, że montaż rolet w żaden sposób nie uszkodzi Twojego okna. Ten sposób montażu najbardziej polecany jest osobom, które nie są pewne czy roleta sprawdzi się u nich na dłużej, planują zmianę aranżacji okna w przyszłości, nie chcą uszkodzić ramy lub po prostu nie mają możliwości wiercenia w oknach (np. w przypadku wynajmu mieszkania). Na metodę bezinwazyjną rolet decydują się również osoby, która okna zakupiły niedawno, ponieważ wiercenie w listwach przyszybowych wiąże się z utratą gwarancji.

Metodę montażu należy wybrać przed zdecydowaniem się na konkretne rolety oraz przed zdjęciem pomiarów. Uchwyty do montażu bezinwazyjnego mogą być umieszczone w innych miejscach niż gdyby miało się to odbywać w sposób inwazyjny.

Czy montaż bezinwazyjny jest skuteczny?

Zastanawiasz się, jak wygląda bezinwazyjny montaż rolet? Czy roleta nie spadnie z okna przy otwieraniu? Czy nie utrudni utrzymania okien w czystości? Już odpowiadamy!

Bezinwazyjne sposoby montowania rolet:

  • dedykowana taśma dwustronna,
  • magnesy, które utrzymują płótno rolety na obwodzie,
  • dedykowane bezinwazyjne uchwyty,
  • zaciski i wsporniki do montowania na skrzydle,
  • nowoczesne zapięcia.

Wybór odpowiedniego sposobu montowania rolety bez wiercenia zależy od rodzaju rolet. Inaczej wygląda montaż rolety plisowanej, inaczej austriackiej czy kasetowej. Każda z powyższych metod jest równie skuteczna, a nie powoduje uszkodzenia ramy okiennej. Najczęściej wybierane są uchwyty do bezinwazyjnego montażu rolety, a najrzadziej – nowoczesne taśmy i zaciski. W przypadku wyboru metody mocowania rolet zwróć uwagę na długość płatu materiału. Im dłuższy materiał, tym cięższa roleta, więc jej mocowanie musi być solidniejsze.

Dobra i lepsza metoda

I co, nadal nie wiesz, która metoda montażu będzie najodpowiedniejsza Twoim przypadku? Jeśli masz dwie lewe ręce, to lepiej oddaj to zadanie specjalistom, ale jeśli małe naprawy są dla Ciebie chlebem powszednim – zrób to sam! Zobaczysz, że bezinwazyjne powieszenie rolet to nic trudnego!

Warto przeczytać także:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.