Ekskluzywne rolety do domu. Austriackie, rzymskie, a może żaluzje drewniane?

Rolety moglibyśmy podzielić według kilku kategorii, a w tym m.in. ze względu na właściwości zaciemniające, cenę, sposób montażu i rodzaj okien. Jeśli jednak od przesłon wewnętrznych wymagasz więcej niż inni i szukasz czegoś, czym mógłbyś ozdobić swój dom lub mieszkanie, powinieneś zapoznać się z naszym zestawieniem.

luksusowe rolety

Fotografia zgodnie z licencją CC BY-SA 2.0 | Autor fotografii: Sean McGrath

Wyjątkowe rolety do wyjątkowego domu

Poza właściwościami funkcjonalnymi, rolety wewnętrzne to także doskonały sposób, aby wnieść do wnętrza twojego domu więcej prywatności i nadać mu szczególny charakter. Możesz dopasować je do charakteru wnętrza, przyozdobić nimi okno lub w umiejętny sposób stworzyć kontrast do pozostałych elementów wyposażenia.

Pytanie tylko, na jakie rolety się zdecydować?

Rolety o ponadprzeciętnych wartościach estetycznych

1. Rolety austriackie | Do klasycznej i nowoczesnej kuchni

Rolety austriackie jedne z tych przesłon okiennych, które cenimy za nieprzeciętne właściwości dekoracyjne. Pod względem budowy przypominają nieco rolety rzymskie, jednak są od nich znacznie lżejsze i występują przede wszystkim z tkaninami rozpraszającymi promienie słoneczne.

Ze względu na swoją budowę, doskonale komponują się z wnętrzami kuchni i salonów. Zawiesisz je * inwazyjnie do ściany lub sufitu lub bezinwazyjnie na uchwytach wklejanych na ramie okiennej.

Rolety austriackie są dostępne z szeroką paletą tkanin (różny poziom transparentności, kolor oraz skład tkaniny). Najlepiej prezentują się, kiedy ich przesłona jest rozwinięta do połowy wysokości okna.

Jasne tkaniny świetnie korespondują z minimalistycznymi wnętrzami, ciepłe kolory to pozycja zarezerwowana dla wnętrz klasycznych i tych inspirowanych stylem rustykalnym.

2. Żaluzje drewniane | Nie tylko do gabinetu i domowej biblioteki

Żaluzje drewniane to doskonały sposób na ocieplenie wnętrza domu. Do ich produkcji wykorzystuje się w 100% naturalne komponenty z drewna, dzięki czemu łączą w sobie klasykę z nowoczesnym podejściem do aranżacji wnętrz. Nadają niepowtarzalny, intymny charakter domowym biblioteczkom, pokojom gabinetowym i salonom gościnnym.

Jako, że do ich wykonania wykorzystuje się wyłącznie drewno, wymagają nieco więcej uwagi od wszystkich innych przesłon wewnętrznych wykonywanych na wymiar. Wymagają regularnej pielęgnacji (drewniane lamele przyciągają kurz) i zabezpieczania przed długotrwałym działaniem promieni ultrafioletowych.

Większość żaluzji drewnianych dostępnych w sprzedaży wykonuje się z:

  • lipy kanadyjskiej,
  • lipy syberyjskiej,
  • twardego drewna pochodzenia afrykańskiego (m.in. tali, sipo, okoume itd.).

3. Rolety rzymskie | Elegancja rolet austriackich, funkcjonalność klasycznych

Rolety rzymskie łączą w sobie ponadprzeciętne walory estetyczne rolet austriackich z funkcjonalnością tradycyjnych przesłon wolnowiszących. Doskonałe do kuchni, salonu i biura. Ze względu na charakterystyczną, warstwową budowę oraz szeroki dostęp do zróżnicowanych tkanin przesłaniających, rolety rzymskie z powodzeniem dopasujesz zarówno do tradycyjnych, jak i modernistycznie urządzonych wnętrz.

Co ważne, rolety rzymskie łatwo utrzymasz w czystości, a ich tkaniny doskonale doskonale znoszą czyszczenie na mokro (głównie poliester i inne tkaniny syntetyczne).

– –

Materiały prasowe sklepu Wystrój Okien.

Warto przeczytać także:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.