Dlaczego nie bać się samodzielnego montażu rolet?

Nie warto bać się samodzielnego montażu rolet. Osoby, które zdecydują się na takie rozwiązanie mają o wiele szerszy wybór, ponieważ mogą wziąć pod uwagę oferty sklepów internetowych z całej Polski, co zapewnia szeroki wybór wzorów i duże zróżnicowanie cen. W przypadku zamawiania produktów z montażem, musimy ograniczyć się do firm w naszej okolicy – większość dostawców zapewnia usługi montażowe w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od siedziby punktu handlowego.
Za samodzielnym montażem przemawiają także niższe koszty, ponieważ usługa ta rzadko jest wliczona w cenę osłon. Wszystkich, którzy mają wątpliwości, powinien przekonać fakt, że na stronach wielu sklepów oferujących rolety można znaleźć dokładne instrukcje pomiarów dla konkretnych modeli oraz opisy (krok po kroku) montażu. Niejednokrotnie takie instrukcje przedstawione są na filmach, co znacznie ułatwia zadanie.

Szerszy wybór, niższe ceny

margines

Do samodzielnego montażu rolet wiele osób przekonują kwestie finansowe. Zakup osłon okiennych może stanowić poważne obciążenie dla domowego budżetu (zwłaszcza, gdy wykonujemy gruntowny remont domu lub mieszkania i osłony okienne to tylko jeden z punktów na liście naszych wydatków).
Plusem jest nie tylko sam brak opłaty za usługi montażowe, ale także szerszy wybór, ponieważ przy rezygnacji z tej usługi, możemy wziąć pod uwagę oferty sklepów internetowych z całej Polski. Cenniki poszczególnych sprzedawców zwykle różnią się od siebie, wiele firm ma promocje na wybrane modele – im szerszy mamy wybór, tym większa szansa, że wybrany przez nas wzór, kupimy taniej (w promocji, z rabatem, w cenie hurtowej itp.).

Dostęp do instrukcji

margines

Jak montować rolety

Kolejnym faktem przemawiającym za samodzielnym montażem rolety na wymiar jest dostęp do wielu instrukcji. Zarówno producenci, jak i wielu sprzedawców udostępnia na swoich stronach dokładne opisy pomiarów oraz sposoby montażu oferowanych systemów. Takie instrukcje często są wzbogacone szczegółowymi zdjęciami lub filmami przedstawiającymi poszczególne kroki montażu. Dzięki temu nawet osoby, które nie znają się na majsterkowaniu, mogą rozważyć samodzielne zamontowanie zakupionych rolet.

Precyzja prac

margines

Rolety wolnowiszące przytwierdza się do ścian lub sufitu. Taka praca wymaga dużej precyzji. Podczas samodzielnego montażu będziemy mieli gwarancję, że wykonamy je z największą pieczołowitością, będziemy uważać, aby zniwelować ewentualne szkody.

Systemy łatwe w montażu

margines

Zwracaj uwage na instrukcję przed zakupem.

Producenci rolet wewnętrznych dbają, aby systemy były funkcjonalne i łatwe w montażu. Popularne mini rolety wystarczy zamontować na dołączonych do osłon haczykach – często haczyki dla ułatwienia mają podklejoną taśmę dwustronną (warto sprawdzić, czy tkanina jest ustawiona poziomo do okna).

Warto przeczytać także:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.